Müasteenia

  Alla   1-30   31-60   61-90   91-120   121-150   151-153  
Külli 16.Feb.2011. 12:58  
Vastan Triinule esitatud küsimusele, kuna Triin on "lõunast" :-)
Tallinnas soovitaksin võrdselt nii P.-E. regionaalhaiglat (suur meeskond neurolooge, kes minu arusaamise kohaselt päris kenasti koostööd teevad. Minu silmis on võrratu dr Anu Saar) kui ka Lääne-Tallinna keskhaigla Meremeeste haiglat, kus asub Multpileksi keskus ja samas ka lihashaiguste kliinik. Pealikuks dr Katrin Gross-Paju. Nende juures on päris suur hulk meie seltsiliikmeid käinud ehk siit ka eeldus, et nende kogemustepagas on suurem kui teistel. (Näiteks koduse toetava/ennetava hingamisabi osas ei ole ilmselt Eestis suuremaid kogemusi kusagil. Ka müasteenikutele on see mõnikord aktuaalne teema.)
Ellu 18.Feb.2011. 15:59  
Mul samuti vaid töövõimetus, algul oli 80%, nüüdseks(peale op`i) 60% aga puuet ei tuvastatud. Samas tbl kogused suured 8tbl, halvematel päevadel võtsin 10tbl. Samas õnnelik et üldse liigun - puudega või puudeta:)
H. 26.Apr.2011. 14:37  
Olen muidu oma raviarstiga rahul aga tal on niii pikad järjekorrad ja mul oleks väga vaja kontsulteerida arstiga kuna olemine väga kehvaks läinud. Vastuvõtu aega pakutakse alles septembrikuusse, sinna on ju pea 5 kuud:( Perearst on ka olukorrast teadlik, hel ise et mulle seda n.ö. kiiremat aega saada aga sedagi ei ole pakkuda... Kelle juurdes üldse Tartus käite? Kas oleks väga mõttetu proovida mõnd teist arsti? Tänan vastuste eest
Keiti 2.May.2011. 11:48  
H.-le
Mina registreerisin ennast Tartusse Dr. Lüüsi tasulisele vastuvõtule. Kaks nädalat ooteaega ja 20.eurot vaja maksta. Muidu on järjuekord jah 4 kuud, seda ma oodata ei soovinud. Valisin selle tasulise variandi just sellepärast, et minu tervis on mulle kallis ja mida varem ma arsti juurde saan, seda parem mulle. Esimene visiit Dr. Lüüsi juurde toimub 09,05,2001.a. loodan, et saan sealt rohkem kui seni olen saanud Tallinna arstilt.
Hetkeseis on tervise koha pealt kõikuv, on halbu päevi ja samas on ka super häid päevi. Sellist tagasilangust nagu mul jaan-veebruaris oli, pole mul ette tulnud.
Soovin Teile kõigile kaunist kevadet ja päikest teie südametesse :D
Triin 9.May.2011. 14:35  
H.-le
kui minul läks olemine väga kehvaks, siis ma lihtsalt helistasin Lüüsile kabinetti. Number peaks kliinikumi kodulehel üleval olema. Tookord leppisime kokku, et kui tema poolt pakutud uus raviplaan ei aita, siis lähen ükskõik mis ajal neuroloogia osakonda ja ta võtab mind haiglasse sisse. Tookord oli neuroloogia selles vanas majas Riia, Puusepa ristis. Ühesõnaga, katsu temaga otse kontakti saada. Samuti võib alati pöörduda erakoralisse meditsiini ja nemad saavad haiglasse sisse võtta. Kui tekivad ootamatud hingamisraskused, siis ei saa ju "homset päeva" ikkagi ootama jääda.
H. 11.May.2011. 22:07  
Aitäh. Sain viimaks löögile Oma arsti juurde ja loodan et muudatused ravis tasuvad end ära:) Hingamisraskusi õnneks veel ei olnud, mureks pigem krambid ja valud. Keeruline ses suhtes et väidetakse et müasteenia otseselt valusid ei tekita, ometi valud ju sellest ongi et lihas väsib pigest ja ei jõua oma tööd teha. Valuvaigistivaid tablette ja geele kasutas vahest nädalas mitu korda, ja need küll leevendavad aga valu siiski ära ei võta. Igal juhul arst suunas füsioteraapiasse - vaatame ja katsetame kuis mõjub...

Keiti räägi kuis sul arstil läks:)
K. 23.May.2011. 16:59  
Ammu ei ole siin foorumis käinud ja päris palju huvitavat infot sain juurde.
Endast niipalju, et olen 32 aastane, läheb nüüd 9s aasta peale diagnoosi. Harknääre eemaldati ka kohe peale diagnoosi. Öeldakse, et kõige parema ülevaate opi õnnestumisest saab 2-5 aastat hiljem. Mul läks ehk isegi kauem. Varemalt oli tabletiannus 5-6 x 2 tbl päevas. Rääkida oli raske ja näolihased väsisid väga kiirest ära. Samuti olid käed nõrgad ja silmad väsisid ära (see käis periooditi). Paar aastat tagasi võtsin end käsile. Olen palju tegelenud enese aitamisega. Arvan et kõige parema tulemuse andis Rännak (netist leiab selle kohta infot), samuti tegelen reikiga ja POSITIIVNE MÕTLEMINE on kõige alus. Nüüd on tabletiannus 3-4 x 2 tbl päevas, kõhunääret (see on veidi rivist väljas vahel) ja magu ravin looduslike vahenditega. Sügav puue muudeti raskeks, töövõimetus on hetkel veel 100 % (see on suuresti perearsti teha). Perearsti juures käin vaid retsepti pikendamas (seda saab ka telefoni teel teha), selle talve elasin ilma külmetuseta üle :) Töötan täiskohaga, lisaks on mul kaks lisatööd. Spordiks sobib mulle kõige paremini kepikõnd ja jõusaal. Ja ma saan absoluutselt kõigega ise hakkama. Kõige parem saavutus on see, et näolihased on peaaegu täielikult taastunud! Oh, see teeb mind nii õnnelikuks, sest normaalse näoga naeratamisest tundsin kõige rohkem puudus. Ja naer ja optimism ja positiivsus on minu igapäevased kaaslased. Eks vahel ole ka halvemaid päevi, kuid nüüd ei morjenda need mind nii suuresti ja tänu sellele tulevad head päevad kiiremini tagasi.
Kallistan teid kõiki ja õppige kuulama oma keha! Tema on meie kõige parem arst ja õpetaja.
Palju päikest ja optimismi!
H. 24.May.2011. 11:19  
Julgustav on lugeda teiste kogemusi, eriti nende, kes positiivse suhtumisega ja on oma haigusest üle!
Siinseid kommentaare lugedes tekkis kahtlus et minu viimaste kuude madalseisus võib suuresti süüdi olla stress ja pinge. Praegu on küll tunne et ei suuda teha head nägu kui nii palju pingeid, tuleb see periood kuidagi üle elada mis muud... Minu jaoks oli kõige valusam tõdeda et ma ei suuda enam endist tööd teha ja üleüldse väljavaated (minu olukorras) osaajalist/poole kohaga tööd leida on masendavad, ometi oleks väga vaja tööle saada:( Kodune amet ei istu kohe mitte:D
K. 24.May.2011. 15:14  
Eks sellest madalseisust ongi kõige raskem välja tulla. Minulgi on olnud neid perioode, kus mõtlen hädasid juurde ja kui enesetunne pole kõige parem, siis on väga raske ennast terve ja rõõmsana ette kujutada. Nüüd oskan juba rõõmsaid hetki enda jaoks ära kasutada :)
H-le Mis tööst sa loobuma pidid? Ja alati on võimalus midagi ise teha ja uuesti alustada. Puuetega inimestele on tööhõiveametis palju soodustusi. Mõtle välja, mis on see, mida sa teha jaksad ja mida tehes oled õnnelik.

Päikest ja rõõmu kõigile :)
Kii 25.May.2011. 11:00  
Kui palju teil tööandja üldse teab teie haigusest? Mina teavitasin, sest pidasin seda vajalikuks. Väsin kiiremini ja olen ka seetõttu saanud kodus mõnikord tööd teha. Mul on nö. kontoritöö ja siiamaani (2 aastat) olen kuidagi hakkama saanud. Kuigi mõni päev on küll tunne, et siia ma jään... Mul on just liikumine (jalad) vaevaline ja seetõttu on lift lausa hädavajalik. Kui lifti poleks, siis ma ilmselt selles kohas enam töötada ei saaks. Samas on mul otsene ülemus väga mõistev ja väga hulludel päevadel olen koju jäänud. Kas te olete müasteeniavaevustega haiguslehte ka võtnud? Ma olen siiamaani saanud need korrad ilma haigusleheta ja kodus töö ära teinud (õnneks pole töö jalgadega, vaid peaga tehtav:)
K. 25.May.2011. 18:08  
Tööandja teab ja on samuti väga mõistev. Haiguslehte võtan harva, töölt puududa või lühemaid päevi olen saanud ilma selleta teha. Samas kui ma võrdlen enda tuttavaid, kes võtavad näiteks lastega haiguslehti või enda kehva tervise pärast, siis olen ikka kordi tublim töötaja :) Ja külmetushaigusi on ju kõigil, samuti ka meil.

Olge tublid ja terved :)
MG mees 26.May.2011. 14:57  
Olen 46 a ja müasteeniaga elanud 9 aastat. Esimesed 3 aastat läksid 6x2 tbl päevas ja kõne, neelamise ning liikumisega oli ikka päris tõsiseid probleeme. Vähemalt võrreldes tervete eakaaslastega. Harknäärme eemaldamise järgselt läks kohe tüki maad paremaks. Suutsin ennast pisut treenima hakata ja normaalse elu ja enesetunde juurde naasmise tunne oli kirjeldamatult hea. Dr. Lüüs muidugi hoiatas, et "noormees, sellest haigusest end terveks treenida ei saa". Viimased 5 opijärgset aastat saan intensiivse töö perioodil 3 korda 1 tbl päevas hakkama. Puhkuse ajal ka 1 tbl päevas, kuid see on ka alumine piir. Olen liigses eufoorias üritanud ka päeva ilma tabletita, kuid kriis on vältimatult tulnud.
Parim trenn oli alul intensiivne kepikõnd. Jooks, rattasõit ja ujumine olid veel rasked, nüüd saan kõike juba teha. Kepikõndi regulaarselt tehes saavad kõik lihased paraja koormuse. Aastaringi õues liikudes tekib ka karastus ja see on abiks vastikutest viirushaigustest hoidumiseks. Sest paraku on nii jah, et tavaline nohu-köha on müasteenikule palju rängem kannatada. Vajaliku tabletikoguse määramisel tõesti arst palju aidata ei saa. Minu loogika on olnud, et tasapisi otsida vajalikku minimaalset kogust ja sobivat sagedust. Kehale vajaminevast suurema koguse söömisel vallanduvad vastikud kõrvaltoimed- higistamine, lihaste kangus. Aga see tunnetus on saabunud ehk alles aastatega, enne sõin korralikult kindlal kellaajal kohustuslikud tabletid. Kuigi paljud on minust raskemas seisus, ärge kaotage lootust. Pisikeste sammudega saab enda elu paremaks teha küll. Müasteenia kallaletungi ajal märkasin, et varase julge ujujana vette karates oli mul ootamatult raskusi 20 meetri läbimisega (jõuetus ja hingamishäired), hirm oli, et kaldale tagasi ei jõuagi. Kevadel hakkasin igal päeval tasapisi ujuma ja iga nädalaga jälle pisut pikemat maad. Pisitasa vajalikud lihased said jõudu, hingamine läks tugevamaks ja nüüd suudan isegi 2 kilomeetrit vees järjest läbida. Kuna meie suved on jahedad, muutus ujumisrutiin ka regulaarseks karastamiseks, mille toel olen viimased aastad elanud nohuvabalt. Küllalt suure pingega kontoritöö on mind vahel ikka lössi ka vajutanud. Siin mitmete poolt juba nimetatud positiivne mõtlemine on väga vajalik "toidulisand", mida müasteenik peab sundima end tarvitama. Ilmselt on meie müasteeniast meile ka mingit kasu, kuigi seda pole vist väga välja uuritud :) Rõõmu igast väiksest edusammust meile kõigile!
K. 28.May.2011. 15:00  
Rõõm kuulda sinu edulugu :) Väga tubli oled ja jätkame samas vaimus!
õnnetu 29.May.2011. 22:09  
Kuidas Teil müasteenikutel on lood palavusega? Kas näiteks soojad ilmad ja kui endal lihtaslt palav hakkab, kas siis tekib ka sellist üleüldist nõrkust?
Olen üldiselt tõsiselt hädas ise. Nii kui natukenegi palav hakkab, nii kohe tekib tohutu nõrkustunne, kaob jõud kõikjalt. Eriti hull kui olen niisamagi nõrk ja väsinud ja siis veel see palavusest nõrkus otsa ???
Kirke 30.May.2011. 14:28  
Üldiselt on mul palavusega samad lood, kui ikka jube palav, siis keha ka täiesti nõder. Samas annab seda palavust natuke vältida, suvel mitte päikese käes palju olla, hoida varju. Iseasi on muidugi palavad ruumid. Mul on tööruum klaasist kapp, kus aken lahti ei käi ja päike pool päeva sisse sirab. Konditsioneer päästab veidi, kuid sealt tulevad uued hädad. Kael kange ja nohu jms. Igasuguseid aktuseid ja pidusid, kus palju rahvast ja palav, püüan ka vältida.
Kati 31.May.2011. 0:05  
Minul diagnoositi müasteenia 2009.a. alguses, see oli ikka päris suur šokk. Kalymin tekitas arsti poolt väljakirjutatuna 6x2tk päevas nii palju kõrvalmõjusid ja kohutavat enesetunnet, et seda aega ei tahagi meenutada enam. Suur tänu Triinule, kes julgutas mind annuseid vähendama! Nii tasapisi jõudsin doosini 0,5tbl 4-5x päevas. See kogus kannatas elamist ja kadusid ka lihaskrambid ja värinad. Enne seda aga tahtis neuroloog panna mulle Imurani ravi peale, mina aga üritasin sellest võimalikult kaugemale hoida, kui olin kõikvõimalike kõrvaltoimetega end kurssi viinud. 2009a. lõpus eemaldati harknääre, seejärel oli aasta jagu selline imelik periood, et nagu oleks parem ja samas nagu veel hullem, kui ennem. Selle aasta jaanuaris otsustasin ühel hommikul, et ei võta Kalymini üldse ja vaatan, mis saab...Midagi ei saanud, enesetunne läks õhtupoole järjest paremaks ja nii ma ei võtnud ravimit ka järgneval päeval jne, jne. Kui siis ükspäev mõtlesin, et proovin taas võtta, siis poole tunni möödudes hakkasid lihased omatahtsi tõmblema ja silmade ees virvendas ning üldse oli väga paha tunne (iiveldas). Seejärel ei võtnudki ma tablette enam. Ning kui käisin neuroloogi juures tavapärases kontrollis ja tema tahtis mulle jälle Imurani välja kirjutada, ma ütlesin, et ma ehk ei vaja seda, kuna ma pole enam nädalaid ka Kalymini tarvitanud...selle peale ronisid tal silmad lausa laubale välja. Kuid kui olin rääkinud, et mis ja kuidas...siis ta arvas, et eks ma siis vaadaku ise, kas ja kui palju võtta. Aga et kui hullem hakkab, siis kohe tema juurde tagasi. Loodan, et mitte niipea! Seega, kui on peale ravimi manustamist lihastõmblused ja -värinad, mõelge hoopis sellele, et ehk doos pole mitte liialt väike, vaid pigem vastupidi...Elage ikka päev korraga! Päikest Teile kõigile! :)
õnnetu 31.May.2011. 13:31  
Haige olen olnud pikki aastaid, kuid diagnoosi müasteenia sain alles nüüd ning hetkel on seegi veel natuke kahtluse all =( Neuroloogiga mõtlesime proovida ka seda Kalymini, hetkel siis 3 x 1tab. Kuna mul lihastõmblused on pikki aastaid siis hetkel see ravim lausa võimendab neid ja kohati tundub, et lihased väsivad kiiremini kui ennem. Arst Kalymini võtmisest palju ei rääkinud. Et natuke vajaka seda infot. Kas neid tablette süies peaks arvestama mingi ajalise vahemaaga. Või näiteks kui hetkel võtan ühe tableti, äkki oleks hoopis parem võtta 1/2 tab 6 korda päevas iga paari tunni tagant, Kas see tagaks staabiilsema tulemuse ? Arst tahtis ka alguses suurema koguse määrata, kuid kuna mul tõmblused süvenesid, siis ei julenud.
õnnetule 31.May.2011. 23:20  
Ei oskagi midagi kindlat öelda...aga sageduse ja koguse pead katse-eksituse meetodil üritama ise end jälgides välja selgitada. Edu sulle!
Külli 3.Jun.2011. 1:57  
Lisasin mõned artiklid kodulehele müasteenia alla.
H. 9.Jun.2011. 17:15  
Palavusega on nii ja naa. Peab käib rohkem ringi aga kui üle ei pinguta siis ma ütleks et minu puhul pigem positiivne.
Algul oli küll et sauna ei kannatanud, kuum vann võttis ikka totaalselt läbi ja suvel lõskava päikese käes oli jube raske aga nüüdseks on tunduvalt parem. Pigem kardan külma, mul kogu aeg jalad/käed külmetavad - ainult kuumadel suvekuudel parem. Mineraalvee pudel peab küll käepärast olema ja selle eest pean hoolt kandma et oleks värkset õhku hingata aga mulle meeldib. Nüüdseks on saunas käimine ka minu jaoks iganädalane "must have"
H. 9.Jun.2011. 17:29  
Loodan et jõuan ka sinnamaale kus sina Kati:) Sain ka diagn samal aastal... Olen ka annuseid 10`lt tblt vähendanud praeguseks 4`le ja enesetunne on tunduvalt parem(kael v.a.). Mul olid ka juba krambid nii hullud et jhm.. peale vähendamist ei ole siiani krampe olnud! Päris üleöö loobuda ei julge, olen proovinud aga aru saanud ,et annuseid tuleb vähendada järk-järgult, eks organism on ka omamoodi sõltuvuses.
õnnetu 9.Jun.2011. 22:04  
mul ikka see 1tab 3 korda päevas tundus palju, lõpuks läks olemine aina hullemaks, jube nõrkus ja peapööritus, kui lihas kusagil väsis siis kadusid liikmed tagant ära, ikka jubejube. Lõpuks võtsin ja proovisin 1/2 kalymini 4-5 korda päevas 3-4 tunni tagant ja üllatus oli suur - olemine läks iga päevaga paremaks, tõmbluseid jäi vähemaks ja soojasid ilmasid talun paremini. Kuidas on Teil rasestumisvastaste vahenditega olnud, kas need on ka mingil määral haigust mõjutanud??? Ise hetkel loobusin, kuna tekkis kuri kahtlus, et see ka mõjutab. Päev korraga. Hoian kõigile pöialt ja loen huviga kaasvõitlejate infot =)
H. 10.Jun.2011. 9:24  
Õnnetule} Hea oleks kunagi kuulda, kuidas mõjus loobumine. Ise ei oska öelda kuidas mõjutavad, sest pille võtsin juba enne kui MG diagnoos pandi ja pole ilma proovinud kuigi jh mõelnud olen korduvalt, et vb oleks ilma parem...
õnnetu 10.Jun.2011. 11:25  
Kui mul haigus välja lõi, siis ma ei tarbinud midagi, kuid peale lapse sündi hakkasin tarvitama, alguses pille ja hiljem Nuvaringi. Peale lapse sündi läks tervis vaikselt hullemaks ja eelmisest kevadest hakkas aina halvenema (samal ajal lõpetasin ka rinnaga toitmise ja hakkasin tarvitama Nuvaringi). Hetkel üle pika aja hea olemine, ja ei teagi kas seos sellest kalyminist või sellest et ei tarbi Nuvaringi. Naistearstile kuu pärast, siis uurin, kas Tal kogemusi müasteenikute ja rasestumisvastaste vahenditega :)
Kirke 11.Jun.2011. 21:10  
Mina arvan, et müasteenia on tsükliga mingil määral seotud. Mingist uuringust lugesin, et umbes 45% naisi mainis, et tsükli erinevatel perioodidel enesetunne kõigub. Minul on nii, et nädalapäevad enne päevi ikka jube nõrk olla, peale päevi lausa väga hea. Ise nagu ei osanudki seostada, aga mul spetsialistist abikaasa jälgib mu tervist ja arvas nii. Müasteenia ajal vaid Mirena olnud, seega tablettidega ei oska võrrelda.
õnnetu 20.Jun.2011. 23:43  
Mul vahepeal tekkis veel küsimusi ja materjale uurides ma ei leidnud infot. Kuidas on lood müasteenikutel lihasvaludega, kas neid esineb palju ja kui, siis millal??? Ning mida teete nende leevendamiseks, kas valuvaigistid ja venitusharjutused aitavad? Kui Teil lihased liikudes väsivad, milline on see tunne (kas muutute uimaseks, kas lihtsalt kaob jõud ära.esineb mingit kangustunnet).Ja kas kellegil on ka esinenud liigestega probleeme, raksumist ja valusid? Ja huvitab mind ka see silmade probleem, kas kõik näevad topelt, või esineb ka mingit võbelemist silmas? Vabandan, küsimusi aina tekib juurde, tänan kõiki kes viitsivad vastata :)
H. 21.Jun.2011. 15:17  
Materjalid väidavad et müasteenia valusid ei tekita kuigi jah päris nii see ei ole! Minul on kõige hellem koht kael, vahelduva eduga on päris julmad valud - kaelalihased väsivad, ei jõua pead hoida ja tekivad valud kuklapiirkonnas, kui reageerimisega hiljaks jään hakkab pea ka jubedat moodi valutama, nii võis olla mitu päeva jutti, et ma ei jõudnud voodist eriti kaugemale. Alguses kasutsasin erinevaid geele ja valuvaigistit võtsin päevas mitu korda kui oli hullem aga füsioterapeut soovitas esmalt asendit muuta ja lihasvenitusi. Isiklikult tunnen et sellest on kõige suurem abi - venitusharjutused teevad tn lihased tugevamaks... Üritan vältida valesid asendeid, mis pinget tekitavad lihastesse.
Teine hell koht on silmad. Aegajalt ühe silma lihased kergelt tõmblevad(ennast häirib aga teised tõenäoliselt ei märka). Kui üle pingutada siis tekib selline kummaline valu nagu silmade tagant ja vahelt valutaks, siis aitab mind see kui panen silmad kinni ja võimalusel miskit külma silmadele.
Raksuvad põlved(iga kord kui kükki asendisse lähen) ja vahel ranne aga ei ole kunagi seostada osanud seda müasteeniaga.
Algul kui mul diagnoosi ei olnud siis valutasid küll kõik kohad:D - tõesti sõrmedest väikse varbani, lihased, liigesed - nüüd kui ravimid peal ja õpitud haigusega elama siis saab täitsa hakkama, oskan ise ka ennast rohkem hoida. Aga valuvaigistid ja mineraalvesi on pm igal pool kaasas et natukenegi leevendada valusid kui vaja.
õ 22.Jun.2011. 13:35  
H. aitähh vastamast :) Väga tore on lugeda kaasvõitlejate lugusid. Materjalidest ma ei ole leidnud infot valude kohta, kuid kahjuks ise olen valudega ikka väga hädas. Vahel väikesest ülepingutamisest saan mitmeteks päevadeks hullud lihasvalud. Tavaliselt siis olen ise ka nõrgem ja väsin kiiremini, tasakaal jamab ning kui tekkib väga hull halvenemise periood siis lisanduvad põlveliigestes valud. Kui tervis hakkab taastuma siis valud kaovad, jõud taastub, kuid põlveiigesed raksuvad. See liigeste valud ja asjad on mul sellest ajast kui haigus välja lõi, siis ei osanud mitte keegi midagi sellest arvata. Aastas ikka mitu korda on hulle liigesvalusid, vahel terve keha kõik liigesed valutavad (näiteks peale raskelt haigestumist) Ja hiljem ragisevad liigesed neid liigutades. Seda liigeste asja olen algusest peale arvanud, et see haigusega seotud. Ja on ka mul esinenud halvenemise perioode, kus üle keha kõik kohad valusad-luud, liigesed, lihased.
Ühes silmas virvendab juba mitu aastat, vahel vähem vahel rohkem, vahel väga palju, siis silma tagant hakkab valutama, mis vahel lõppeb peavaluga. Mul topelt nägemine alles kuu tagasi tekkis.
Lihasvalude puhul ka nüüd õppisin neid venitama, aitab natuke paremini kui valuvaigistid, vahel olen täheldanud, et mitme päevane paratsetamooli kuur mõjub hästi (taasumine kiirem ja isegi silma virvendus väheneb).
Et endal on käekotis alati kaasas valuvaigistid, kalymin, pudel vett ja validol (kuna pulss streikima hakanud). Mingi aeg vedasin ka vererõhuaparaati kaasas, õudne, siis hakkasid õlalihased valutama, õnneks õppisin ise pulssi lugema, et kui liiga kiirelt lööb siis ruttu puhkama :)
Keiti 6.Jul.2011. 17:59  
H-le
Mina sain Tartus käidud. Rohu kogus oli liiga suur. Kalymini tablettide vahe peab olema vähemalt 4 tundi. Mul tekkisid jalgades lihastõmblused, sellest rohu ülevõtmisest oligi tingitud halb enesetunne. Väga positiivse tagasiside sain Dr.Lüüsilt, super arst - soovitan kõigile.
Hetkel on stabiilne olukord ja naudin seda, kunagi ei tea ju millal jälle tuleb langus.
Talvel soovitasid alustada Imurani võtmist, ütlesin, et kodus ma seda üksi enam ei võta. Lahkelt lubati haiglasse sisse kirjutada.
Kõigile Teile päikest :)
Triin 8.Aug.2011. 10:38  
Tore, et paljud on leidnud enda jaoks sobivama raviplaani ning seeläbi ennast paremini tunnevad. Mul endal konkreetseid valusid ei ole kunagi müasteeniaga seoses olnud. Olid küll krambid ja tõmblused, kuid need tulenesid liigsest Kalyminist. Samuti tõmblesid silmad pidevalt ning pilt virvendas, kuid ka see kadus pärast annuse vähendamist. Minul on halbadel aegadel pigem selline tunne nagu mingit lihast lihtsalt ei ole. Mõtled, et tahad nt. ülevalt riiulilt poest midagi võtta, aga kätt ei saa tõsta, sest lihast lihtsalt pole. Kaelaga oli ka palju jamasid. Näiteks juuskuri juures, kui pead pesti, siis ei saanud sealt ise pead üles, pidin käega tõstma. Siis tekkisid ka lihasvalud kaelas, aga usun, et põhjuseks oli see, et üritasin puuduvat lihast teiste abil kompenseerida ning seetõttu pingutasin need üle. Silmad valutasid ka palju, kuid arsti sõnul jällegi seepärast, et pingutasin üle. Nii et siiski vana tõde töötab, et nii kui võimalik tuleb puhata. Keegi kunagi ütles, et müasteenia on küll üks väga hea haigus, muud ei olegi, kui ainult laiskle :)
1-30   31-60   61-90   91-120   121-150   151-153  

Autor
Teate sisu
   

-- Teemade lehele --